Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Koupání kočky - koupat nebo nekoupat kočku , to záleží na druhu srsti . Dlouhosrsté kočky by se měli občas koupat a vysoušet . U krátkosrstých koček to není tak nutné . Velice také závisí na povaze kočky , některé kočky nevykoupete ani náhodou , naopak jsou kočky kterým se to líbí . Kočky prostě vodu moc nemilují . Doporučuji vyzkoušet a uvidíte sami .

Jízda autem - kočky moc nesnášejí jízdu autem , vždy přepravujte kočku v přepravce, nenechte ji běhat po autě . Kočka si občas při jízdě mňoukne tak ji hned odpovězte , aby věděla že jedete s ní .

Pojídání trávy - kočky občas pojídají trávu , pomáhá jím při trávení a vyzvracení chomáčku chlupů . Proto vypěstuj kočce doma v květináči trávu . Speciální trávní směs se prodává v obchodech s chovatelskými potřebami . Pokud se kočka trávy nedotkne, nevadí nic se neděje .

Nebezpečné předměty v bytě - byt je plný nebezpečí : otevřené okno , horká žehlička , ostrý nůž , horký čajník , hrnec s vařící tekutinou , čistidla a prací prážky , jehly a špendlíky , elektrické kabely a šňůry ,krb s otevřeným ohněm , plastikové sáčky a tašky ,jedovaté rostliny a mnoho dalších věcí .

Obojek - obojek pro kočičku musí být speciální , musí mít alespoň část s elastické hmoty , aby se kočka mohla kdyko-li v případě potřeby vyvlíknout . Obojek je také estetický doplněk a rolnička na něm Vám vždy řekne, kde Vaše kočička je . Pokud Vaše kočka může volně chodit venku, je dobré na obojek připevnit váleček se jménem , adresou a tf. číslem chovatele . Obojků je v prodeji velké množství od jednoduchých až po obojky s diamanty ( fakt takové jsou ) . 

Výstavy - pokud se chcete zůčastnit výstav koček , můžete i s kočičkou bez rodokmenu . Nejprve , ale navštivte výstavu ,abyste věděli jak probíhá a co si zařídit a připravit .

Knihy - doporučuji zakoupit několik knih o kočkách

 Škrábání nábytku- kočky potřebují svoje drápky o něco brousit , pokud nemají škrábací sloupky použijí nábytek ( nejlépe čalouněný ) . Proto pořiďte své kočičce škrábací sloupek . Určitě se stane , že kočka bude i nadále škrábat nábytek , vždy když tak učiní přeneste ji ke sloupku a přiložte její drápky . Tento postup opakujte vždy , kočička se to za nějaký čas naučí . Kočky někdy škrábou nábytek jenom aby, na sebe upozornily .

Na vodítku - kočky po menším výcviku jsou schopné chodit i na vodítku , nebo vedle svého majitele . Kočka potřebuje pro chůzy na vodítku postrojek ( není možné pořídit kočce pouze obojek ) . Chození na vodítku je ještě dnes pro některé lidi divné a je možné, že se na Vás budou dívat jako na trýznitele koček . Pozor na volně pobýhající psi !!

Jiná zvířata v domácnosti - je možné soužití kočky a jiných domácích zvířat , ale je nutná trpělivost při jejich seznamování . Seznamujte kočku postupně a opatrně .Mějte na paměti, že kočka je dáma !!

Zvláštní kočičí vchody a klapky - pokud máš třeba kočičí WC umístěné na lidském WC a nechceš nechávat neustále pootevřené dveře , je možné pořídit zvláštní kočičí vchod . Doporučuji před montáží vchodu zjistit jestli tvoje kočka je ochotná tímto vchodem projít . Některé kočičí vchody jsou vhodné i do hlavních dveří , pokud kočka třeba chodí na zahradu a tak . Tyto vchody reagují na magnet umístění v kočičím obojku , takže jiná kočka nebo jiné zvíře tímto vchodem nemůže projít .

Záchranka pro zvířata - v dnešní době již existuje záchraná služba pro zvířátka , která vyjíždí k případům na zavolání . Vede ji velice ochotný a obětavý tým lidí . 24 hodin denně

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

To je hrubek!!!!

(Helena, 6. 9. 2016 9:14)

Když uz chcete psát blogy a uveřejňovat je pro ostatní čtenáře, naučte se pravopis. To by jeden zvracel nad těmi hrubkami !!!

Prosím o radu

(Lucie, 16. 6. 2016 19:54)

Dobrý den, prosím chtěla bych poprosit o radu, máme ročního kastrovaného kocourka, a teď jsem si pořídila 20ti měsíční kočičku je také po kastraci, náš kocourek na ní reaguje naprosto v klidu a věřím, že by se kamarádil, ale kočička je na něho úplně vysazená, prská na něho a je hodně naštvaná startuje po něm jako pes, ani na nás zatím není nějak extra hodná, začíná kolem nás chodit, ale také prská a je agresivní, máme ji doma 5den a snažíme se jí dát čas, teď k ní kocourka moc nepouštíme a snažíme se aby si zvykla na nové prostředí a na nás a pak až začne zase seznamování s kocourkem, ale pokud by měl někdo nějakou radu tak si ji ráda poslechnu. Děkuji

Vymočování doma

(Veronika, 1. 11. 2015 19:16)

Prosím o radu: roční kocour, kastrovaný, venku i doma, začal používat byt jako záchod. Předtím chodil normalně na záchod, pak to střídal, venku, doma. Teď všude kadí, čůrá. Nevim co stim. Děkuji

obojek s rolničkou

(Jitka, 27. 6. 2015 0:02)

nechápu jak mohou ti, kdo o sobě tvrdí, že mají rádi kočky, radit lidem, aby kočce pověsili na krk obojek s rolničkou, zvonečkem apod.

zkuste si to sami na den (musíte chodit po 4), aby se to stále kývalo užili ste si ten randál ..(kočka má navíc ještě mnohem citlivější sluch)

celnoční mńoukání

(Petra, 16. 5. 2012 6:24)

Může mi někdo poradit co je příčinou nočního mňoukání kočky, kterou mám 3 týdny. Je to kotě staré cca 8 měsíců. Byla zvyklá spát v přděkuji za raduesíni a nic z jejích zvyků se nezměnilo.
Děkuji za radu na email marconi.p@seznam.cz

celnoční mńoukání

(Petra, 16. 5. 2012 6:24)

Může mi někdo poradit co je příčinou nočního mňoukání kočky, kterou mám 3 týdny. Je to kotě staré cca 8 měsíců. Byla zvyklá spát v přděkuji za raduesíni a nic z jejích zvyků se nezměnilo.
Děkuji za radu na email marconi.p@seznam.cz

Potrava

(Iveta, 29. 9. 2010 17:57)

Muzete mi nekdo poradit jakou stravu dat a jak ctyr dennimu kotatkovi?Matka pri porodu zemrela.muzete mi odpoved poslat na email iveta.fischerova@seznam.cz

Ma kocka drzet v tydnu jeden den pust?

(Marketa, 6. 11. 2009 18:28)

ahoj, muze mi prosim nekdo poradit, zda ma kocicka taky jako to maji pejskove drzet jeden den v tydnu pust kvuli vycisteni?dekuji za odpoved,prosim na email foxbox@seznam.cz

toulavá kočka

(petr, 27. 3. 2009 11:17)

Ahoj může mi někdo poradit jak se mám zbavit toulavé kočky , která používá moji zahradu jako toaletu.Díky

vchod pro kocku na cip

(adela, 11. 8. 2008 10:47)

take mam zajem se dozvedet , kde je mozne koupit vchod pro kocku s magnetem.
Dekuji za odpoved.
adaro@email.cz

vchod pro kočku

(Katka, 28. 8. 2007 1:27)

Ahoj, budu také vděčná za info o výrobci vchodu pro kočičku na katerico@seznam.cz. Děkuji.

Vcod proočku

(Štěpán, 12. 8. 2006 11:51)

CHtěl bych se optat, kdo speciální vcod pro kočku do venkovních dveří vyrábí, kde je o nožné sehnat. Pokud někdo ví, předem děkuji za odpověď na : stepan.svoboda@seznam.cz